Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

"KWADRYGA NA TRZECH" i "GLAMOUR"

Krakowski Teatr Tańca


„Glamour”

 

koncepcja i dramaturgia – Eryk Makohon

choreografia – Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Dominika Wiak, Paweł Łyskawa, Dominik Więcek

scenografia, światło – Eryk Makohon

wykonanie scenografii - Borys Grzegorz Roman

kostiumy i stylizacja – Dominik Więcek

występują – Katarzyna Pawłowska, Dominika Wiak, Paweł Łyskawa, Dominik Więcek

producent – Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca

 

 

Formalne, ruchowe poszukiwania twórców odnoszą się do teorii Ervinga Goffmana, nawiązującej do siatki jawnych i ukrytych reguł kierujących zachowaniem ludzi w obrębie różnych sytuacji. Kontakt „twarzą w twarz” to rodzaj przedstawienia, w którym rozmówcy odgrywają swoje role w celu wywarcia odpowiedniego wrażenia na drugiej osobie. Publicznie prezentują tylko jedną jaźń czyli „fronton”, za nią skrywa się druga - „kulisy”. Goffmanowskie „fasady”, czyli powierzchowność, sposób bycia, przyjmują różne formy, podporządkowane celowi, który uczestnik spotkania chce osiągnąć. Formy zastygają, kostnieją... powstają skorupy ulepione z oczekiwań, tendencji i mód. Wyćwiczone pozy, nieszczere emocje budują codzienność, „naturalny” styl bycia, który krzepnie, twardnieje. Gdy pęknie widać, co jest pod spodem....    

Twórcy spektaklu krążąc wokół tematu sami próbują zerwać z charakterystyczną dla nich formą ruchową. Poszukując rozwiązań choreograficznych idą pod prąd, rezygnują z języka, do którego przyzwyczaili siebie i widzów. W warstwie wizualnej architektura obrazu i plastyka kadru, tak charakterystyczne dla Eryka Makohona, i tym razem odgrywają dużą rolę.

czas trwania 40 min

 

„Kwadryga na trzech”

choreografia: Eryk Makohon

występują: Jan Lorys, Paweł Łyskawa, Tomasz Urbański

 

„Kwadryga na TRZECH” w choreografii Eryka Makohona, tancerza związanego wcześniej ze Śląskim Teatrem Tańca i założyciela własnego zespołu oraz estetyki, zgodnie z tytułem jest nawiązaniem do klasycznych ideałów piękna, opartych na harmonii i doskonałych proporcjach. To narracja o pięknie w zgodzie z porządkiem klasycznym, rzymskim, przejawiającym się między innymi w męskim ciele.

 czas trwania 40 min

 

pomiędzy spektaklami 15 minut przerwy


Bilety:

normalny 25 zł

ulgowy 15 zł

29 Października 2016 godzina 19.00

28 Kwietnia 2016 godzina 19.00

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej