Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

IBIDEM 40

Multimedialny koncert z okazji 75. rocznicy zbrodni katyńskiej w 1940


Multimedialny koncert z okazji 75. rocznicy zbrodni katyńskiej w 1940 roku został przygotowany przez rapera Łukasza L.U.C Rostkowskiego, który wystąpi wraz z instrumentalnym zespołem kameralnym. Koncert zostanie wzbogacony animacją powstałą w studiu Platige Image, słynącym nie tylko w Polsce z produkcji komputerowej animacji filmowej, nominowanym do prestiżowych w świecie nagród, m.in. Oscara i Złotej Palmy. Efektowny artystycznie, przejmujący dramaturgicznie animowany pokaz zrealizowany specjalnie na to wydarzenie, ukazuje zbrodnię Katyńską w sposób nowoczesny i  przystępny młodym ludziom.

Projekt IBIDEM’40 rozpoczyna narrację od hitlerowsko-sowieckiej inwazji na Polskę, by w finale skupić się na ogromie zbrodni popełnionych na inteligencji polskiej w 1940 roku. „To chyba najtrudniejszy do opowiedzenia wątek polskiej historii – opowiada Łukasz L.U.C Rostkowski. -Niepojęta, wielopokoleniowa strata, koszmar i rozrywająca niesprawiedliwość zainspirowały mnie do napisania psychodelicznego requiem. Kameralną orkiestrę i elektronikę połączyłem z motywami ludowych pieśni i lamentów. Sporo tu kompozycji smyczkowych, ale także ekstremalnych częstotliwości, mroku i mocnych brzmień, które wydały mi się jedynym sposobem opowiadania o tej masakrze”.

Spektakl, bo tak należy nazwać ten koncert połączony z pokazem filmowym, jest skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Wejście na spektakl, który powstał dzięki Narodowemu Centrum Kultury jako część kampanii społecznej „Pamiętam. Katyń 1940”, jest bezpłatne.

 


Bilety:

Wstęp wolny.

Rezerwacja miejsc: trybon@mos.art.pl

21 Września 2015 godzina 12.00

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej