Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

Kawiarnia krytyczna – zamknięcie cyklu Odmienne Stany Świadomości

prezentacja projektu Przemka Krzakiewicza / pokaz filmu „Odmienne Stany Świadomości” reż. Ken Russell (1980)


Na zakończenie cyklu Odmienne Stany Świadomości oprócz pokazu klasycznej produkcji Ken'a Russell'a spotykamy się z fotografikiem, autorem projektu DIY, Przemkiem Krzakiewiczem. Rozmawiać będziemy dlaczego lepiej skręcać samemu niż kupować, jaką siłę ma współczesna fotografia w opowiadaniu o przemianach społecznych, co to jest to polo na rowerze i dlaczego (zwłaszcza teraz) jest nam bliżej do Ukrainy niżby się mogło wydawać. Zapraszamy!20:30 spotkanie z Przekiem Krzakiewiczem / prowadzenie Piotr Sikora - wstęp wolny
21:15 pokaz filmu Odmienne Stany Świadomości , bilety 8 zł


Przemek Krzakiewicz (ur. 1975 w Krakowie) – fotograf pracujący nad długofalowymi projektami tematycznymi. Studiował na łódzkiej filmówce. W dotychczasowych projektach uwagę zwracają przede wszystkim jego obserwacje socjologiczne oraz umiejętność wyrazistego portretowania przedstawicieli grup społecznych doświadczających przemian gospodarczych, obyczajowych czy kulturowych. W swojej pracy korzysta z teorii naukowych, często niesprawdzonych lub nietrafionych.

Cykl „Odmienne stany świadomości” dotyczy roli środków psychoaktywnych w kulturze popularnej. Filmy są pretekstem do dyskusji na temat drażliwego w naszym kraju zagadnienia narkotyków. Jej celem jest poszerzenie świadomości dotyczącej kulturowych, prawnych i społecznych kontekstów używania substancji psychoaktywnych. Comiesięczne pokazy prowadzone będą przez Michała Gulika, doktoranta Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, który na kolejne odsłony zapraszać będzie badaczy kultury, społeczników i naukowców zajmujących się powyższym tematem. Kurator cyklu: Michał Gulik.


Bilety:

8 zł

Dodatkowe informacje:

Cykl „Odmienne stany świadomości” dotyczy roli środków psychoaktywnych w kulturze popularnej. Filmy są pretekstem do dyskusji na temat drażliwego w naszym kraju zagadnienia narkotyków. Jej celem jest poszerzenie świadomości dotyczącej kulturowych, prawnych i społecznych kontekstów używania substancji psychoaktywnych. Comiesięczne pokazy prowadzone są przez Michała Gulika, doktoranta Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, który na kolejne odsłony zapraszać będzie badaczy kultury, społeczników i naukowców zajmujących się powyższym tematem.

27 Lutego 2014 godzina 20.30

Organizatorzy:

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - Małopolski Ogród Sztuki

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej