Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

Nić widmo - Barany w MOSie 1III

MOSKINO


tytuł oryginalny: Phantom Thread

reżyseria: Paul Thomas Anderson
aktorzy: Daniel Day-Lewis, Lesley Manille, Camilla Rutherford, Vicky Krieps, Jane Perry

czas trwania: 131 min. 
produkcja: USA 2017 
premiera: 2018-02-23
język: angielski 
napisy: polskie
in English with Polishs subtitles

Oscary 2018: 6 nominacji - najlepszy film, najlepszy reżyser (Paul Thomas Anderson), najlepszy aktor pierwszoplanowy (Daniel Day-Lewis), najlepsza aktorka drugoplanowa (Lesley Manville), najlepsza muzyka oryginalna (Jonny Greenwood), najlepsze kostiumy
Złote Globy 2018: 2 nominacje - najlepszy aktor w dramacie (Daniel Day-Lewis), najlepsza muzyka (Jonny Greenwood)
Nagrody BAFTA 2018: 4 nominacje - najlepszy aktor pierwszoplanowy (Daniel Day-Lewis), najlepsza aktorka drugoplanowa (Lesley Manville), najlepsza muzyka oryginalna (Jonny Greenwood), najlepsze kostiumy
Nagrody Critics Choice 2018: najlepsze kostiumy
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz oryginalny (Paul Thomas Anderson)

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) wraz z siostrą Cyril (Lesley Manville) stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie głównego bohatera przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, ale on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson (Magnolia, Aż poleje się krew,Mistrz) maluje fascynujący portret artystycznego szału oraz kobiet, które sprawiają, że świat nie przestaje się kręcić.

 

REŻYSER O FILMIE:

Reynolds Woodcock, główny bohater filmu, jest całkowicie skupiony na sobie, bardzo świadomy siebie i na własne życzenie poddaje się wykańczającemu reżimowi. Kiedy scenariusz nabierał właściwego kształtu, coraz bardziej fascynowało mnie pytanie „Jakim człowiekiem jest Reynolds Woodcock? Co kryje się pod tą maską?”. I, naturalnie, pojawiły się we mnie pytania o to, co dzieje się z kimś takim, kiedy staje się słaby, kiedy traci kontrolę nad sobą, nad swoim światem, którego dotąd był królem. I kiedy uświadamia sobie, że może jednak nie chce być sam.

 

| Set in 1950's London, Reynolds Woodcock is a renowned dressmaker whose fastidious life is disrupted by a young, strong-willed woman, Alma, who becomes his muse and lover.

 

ZOBACZ ZWIASTUN 


Bilety:

KUP LUB REZERWUJ BILET ONLINE 

Normalny 22 zł
Ulgowy 15 zł 

01 Marca 2018 godzina 20.30

Organizatorzy:

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej