Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

Przywrócone arcydzieła. Ostatni dzwonek

Pokaz filmu "Ostatni dzwonek" oraz spotkanie z reżyserką Magdaleną Łazarkiewicz oraz gośćmi: Agnieszką Kowalską i Jackiem Wójcickim


Małopolski Ogród Sztuki zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Przywrócone arcydzieła, poświęconą filmowi "Ostatni dzwonek". Gośćmi Łukasza Maciejewskiego będą reżyserka Magdalena Łazarkiewcz oraz aktorzy Jacek Wójcicki i Agnieszka Kowalska. 

"Ostatni dzwonek" to nakręcony w 1989 roku portret ostatniego pokolenia dojrzewającego w PRL-u, a zarazem uniwersalna historia inicjacji w dorosłość. Do maturalnej klasy prowincjonalnego liceum trafia nowy uczeń, karnie przeniesiony z gdańskiej szkoły za działalność opozycyjną. Początkowo jest nieufnie traktowany przez rówieśników, jednak wkrótce pod jego wpływem klasowi koledzy staną się dojrzałymi kontestatorami PRL-owskiej rzeczywistości. Mimo oporów dyrekcji szkoły przygotowują śmiały treściowo i formalnie spektakl Lekcja historii, który chcą przedstawić na Festiwalu Młodego Teatru w Gdańsku. Podporą spektaklu jest Świr, wrażliwy syn milicjanta.

Dodatkowe atuty filmu to jego interesująca, musicalowo-teledyskowa forma, a także piosenki artystów z Piwnicy Pod Baranami i Jacka Kaczmarskiego.
 


Bilety:

12 zł 

07 Listopada 2017 godzina 19.00

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej