Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

Małe Kroki – Dalija Acin Thelander i Kren Levi "Up Side Down" Scena Miniatura

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego 2017 - edycja V pod hasłem "Skonfliktowani?"


Grupy zorganizowanie (4- 7 lat) 

Spektakl realizowany jest dla grupy maksymalnie 30 os. (opiekunowie + dzieci)

 

”Moja inspiracja i motywacja pochodzi z postrzegania niemowląt i dzieci jako równego i zdumiewającego partnera w doświadczaniu sztuki”.

Dalija Acin Thelander 

koncepcja i choreografia:  Dalija Aćin Thelander, Keren Levi

muzyka: Tom Parkinson

wideo: Assi Weitz

występują: Dorota Michalak, Krystyna Szydłowska, Zofia Tomczyk

koprodukcja:

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Polska);

Station Service for Contemporary Dance (Belgrad, Serbia);

Little Theatre Dusko Radovic (Belgrad, Serbia);

Weld (Sztokholm, Szwecja ); De Stilte - Theatre for children (Breda, Holandia)

przy wsparciu: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Arts Grants Sweden; Stockholm Stad, Ministry of Culture of Republic Serbia;

 

„Up Side Down” to wciągający, interaktywny spektakl, który łączy doświadczenie tańca współczesnego oraz sztuk wizualnych dla najmłodszych widzów. Przedstawienie zaprasza dzieci do wspólnej przygody, której mogą przyglądać się, w której mogą aktywnie uczestniczyć, i na której bieg mogą wpływać. Ta szczególna zmysłowa podróż pozwala wyostrzyć i ucieleśnić dziecięcą percepcję. Minimalistyczna oprawa pobudza wyobraźnię i promuje prostotę oraz wykorzystuje inspiracje znalezione w codziennych czynnościach i przedmiotach. Spektakl koncentruje się na interakcji i wspólnym działaniu: od przestrzeni do obiektów, od obiektów do ciała, od ciała do akcji, od akcji do tańca. Projekt jest efektem międzynarodowej współpracy, złożonej z twórczych poszukiwań, badań i ewaluacji, włączając w to próby z uczestnikami, do których jest adresowany.

 

Współtwórczyniami spektaklu są poznańskie tancerki: Krystyna Szydłowska, Dorota Michalak i Zofia Tomczyk, które ruchem i gestami zapraszają do uczestnictwa dzieci.

 

Dalija Acin Thelander zajmuje się intensywnymi badaniami w dziedzinie tańca współczesnego dla dzieci i niemowląt, dla których stworzyła szereg spektakli tanecznych oraz choreografię do instalacji dla niemowląt pt. „Baby Space” wystawianej dotychczas w Polsce, Serbii i Danii. Od 2008 roku Dalija rozwija równolegle praktykę choreograficzną skierowana do najmłodszej widowni, (także niemowląt) nie tylko tworząc, prowadząc warsztaty, ale i wykładając by promować wagę jak najwcześniejszych spotkań ze sztuką.

 

Keren Levi (1972, Izrael) od 2004 roku działa na arenie międzynarodowej jako choreografka. Uczy techniki tańca współczesnego, body-work i choreografii w School voor Nieuwe Dansontwikkeling (SNDO) i na Wydziale Modern Dance w Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten (AHK), a także podczas festiwali oraz w programach dla tancerzy i zespołach w całej Europie. Niedawno ukończyła studia drugiego stopnia na kierunku Amsterdam Master of Choreography (AMCh)

 

Kilka słów o projekcie

„Aby zrobić przedstawienie dla dzieci i celowo zrezygnować z pewnego rodzaju kontroli samego przedsięwzięcia, na którym teatr jest oparty, to poważna decyzja dla każdego artysty. To jest ideologiczna decyzja - otworzyć przestrzeń na innych i na to co niespodziewane.”

„…niezwykłe i inspirujące jest widzieć jak śledzą poszczególne aktywności i jak biorą w nich udział na kilka różnych sposobów, odkrywając przestrzeń i wolność im daną.”

„Głównym celem projektu jest interakcja i współuczestnictwo dzieci. Mali widzowie podczas projektów (…) dowiadują się, że inspiracje można znaleźć we wszystkim najprostszych przedmiotach nas otaczających oraz czynnościach”.

 

Scena Miniatura, pl. Św. Ducha 2 

 

Przed wejściem na widownie prosimy o zdjęcie obuwia. 


Bilety:

Ulgowe 10 zł 

Dodatkowe informacje:

Kurator festiwalu: Jadwiga Majewska 

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni:

17 Maja 2017 godzina 13.00

17 Maja 2017 godzina 11.00

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej