Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
2016.08.23

Po premierze spektaklu "Głodne dziecko"

W sobotę 24go wrzesnia odbyła się w MOS premiera spektaklu „Głodne dziecko”. Dziękujemy wszystkim Twórcom i Widzom za wspólnie spędzony wieczór! Poniżej zdjęcia z wieczoru premierowego. Bilety na kolejne spektakle są już dostępne w naszym repertuarze. Zapraszamy!

spektakle:

27 i 28 września, godz.11.00

18 października godz. 10.00 i 13.00

25, 26 października godz. 11.00

29, 30 listopada 10.00 i 13.00

1 grudnia godz. 11.00

 

„Głodne dziecko” to spektakl poruszający temat anoreksji, mówiący o jej przyczynach i sposobach radzenia sobie z chorobą. To historia dziewiętnastoletniej dziewczyny cierpiącej na zaburzenia odżywiania i będącej w trakcie terapii. Punktem wyjścia jest jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym, gdzie główna bohaterka – Katrin opowiada o swoim doświadczeniu. Potrzeba kontrolowania swojego życia w konsekwencji doprowadza do zaburzeń w odżywianiu. Problem anoreksji to temat niezwykle aktualny we współczesnym świecie. Z reguły dotyczy on kobiet, które chcąc sprostać wymaganiom i oczekiwaniom innych, dążą do perfekcji.

 

Spektakl „Głodne dziecko” to druga odsłona projektu teatralno-edukacyjnego TEATR 13 PLUS. Jego celem jest tworzenie spektakli teatralnych opartych na najnowszej światowej dramaturgii adresowanych do najczęściej zaniedbywanej grupy widzów – nastolatków  w wieku 13-18 lat. Wierzymy, że teatr poważnie traktujący młodego widza może stać się dla niego wsparciem w drodze ku dorosłości.

Projekt realizowany jest we współpracy z pedagogami, psychologami, trenerami, którzy zajmują się problemami nastolatków. Spotkania kończą się rozmową z zaproszonymi specjalistami, którzy odpowiadają na pytania młodzieży i omawiają problem poruszany w prezentowanej sztuce.

Premiera 24 września 2016

 

 

tłumaczenie – Karolina Bikont

reżyseria – Judyta Berłowska

scenografia – Aleksandra Żurawska

muzyka – Dawid Sulej - Rudnicki

ruch sceniczny – Nela Mitukiewicz

projekcje i multimedia – Grzegorz Kaliszuk

światło – Filip Marszałek

Obsada:

Dorota Godzic

Katarzyna Zawiślak-Dolny

Joanna Rozkosz

Dawid Sulej - Rudnicki- akompaniament

 

Inspicjent Agata Schweiger

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoZnajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej