Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
2013.06.24

Otwarcie Gallery of Architecture in Garden of Arts (GAGA)

24 czerwca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki swoją działalność zainaugurowała Galerii Architektury GAGA – przestrzeń wystaw, dyskusji, debat... Nazwa galerii GAGA to skrót od Gallery of Architecture in Garden of Arts i jest to pierwsza tego typu galeria architektury w Krakowie, stworzona na wzór berlińskiej Aedes.

 

- Chcemy, by galeria stała się nie tylko przestrzenią wystaw - krajowych i zagranicznych architektów, ale też miejscem inspirujących, a czasem i prowokujących debat - mówił Dawid Hajok, kurator galerii, podkreślając, że zależy mu na miejscu autorskim, z charakterem. Miejscu, tworzonym przy współudziale środowiska architektonicznego, ale takim, którego działalność będzie egalitarna, zrozumiała dla wszystkich.

 

 

GAGA nie zajmie konkretnego pomieszczenia, będzie natomiast w miarę potrzeb anektowała różne jej przestrzenie. Będzie to miejsce z charakterem, autorskie, zaangażowane, prowokujące do dyskusji z dziennikarską dociekliwością.

 

 

Architekt Krzysztof Ingarden, projektant Małopolskiego Ogrodu Sztuki, podkreśla: - Cieszy mnie, że w Krakowie powstaje galeria, która może prezentować projekty zrealizowane i niezrealizowane. Bardzo często to właśnie prace koncepcyjne, niezrealizowane mają bardzo duży wpływ na rozwój architektury. Wielkie przełomy w architekturze były stymulowane rysunkami np. futurystów - mówił.

 

 

Idea stworzenia galerii, która wyszła od Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla, została entuzjastycznie podchwycona przez Iwonę Kempę – szefową MOS oraz Krzysztofa Orzechowskiego – Dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Pierwsza wystawa Galerii Architektury GAGA, prezentująca dorobek Bolesława Stelmacha zostanie otwarta 30 sierpnia. Co roku w MOS mają się odbywać co najmniej trzy wystawy poświęcone architekturze.

 Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej