Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
2016.06.15

BACK TO THE PRIMITIVE. Tworzymy nowy mural

"BACK TO THE PRIMITIVE" to motto  nowego muralu Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Grupa czterech twórców z Polski, Niemiec i Czech zaproponowała powrót do pierwotności, pełnej tajemnic natury, instynktów i swobodnej kreatywności. Mikołaj Rejs to artysta znany z niezwykłej wyobraźni, jego prace zaludniają tajemnicze istoty ze świata fantazji, baśni i mitu. Sophia-Louise Hirsch, Johannes Mundiger to nazwiska znane nie tylko w niemieckim środowisku grafitti i street artu. Prace ich można podziwiać w kilku europejskich miastach, regularnie uczestnicza w festiwalach i imprezach promujących sztukę ulicy.  Dołączy do nich młody czeski artysta Radim Koros ze swoim zaskakująco anarchistycznym poczuciem humoru.

 

Artyści w dniach od 17 do 19 czerwca będą pracować nad autorską, indywidualną interpretację powrotu do pierwotności. Motto nie jest przypadkowe, opisuje śmiałą  próbę wdarcia się w  "zamurowaną" i "zabetonowaną" , racjonalnie zorganizowaną przestrzeń miejską, by jakiś jej skrawek, choćby niewielki, uczynić miejscem sprzyjającym kreatywnej wolności i artystycznej fantazji. Takim miejscem jest ogród, nie ten strzyżony, przesadnie zadbany i poddawany stałej kontroli surowegoogrodnika, ale ten dziki, pełen tajemnych przejść,  nieposkromionej wegetacji nieznanych roślin i zamieszkały przez egzotyczne, płoche istoty. Paradoksalnie właśnie na murze wykreowany zostanie świat otwierający przejście, szczelinę prowadzącą do innej rzeczywistości.To sztuka czyni możliwym przejście na drugą stronę muru.

 

Zapraszamy serdecznie do obserwowania artystów przy pracy!

A w niedzielę 19 czerwca o godzinie 19.00 na oficjalną prezentację nowego muralu połączona z kameralnym koncertem niezwykłego młodego krakowskiego muzyka znanego jako Patrick The Pan.

WSTĘP WOLNY

Patrick the Pan to tak naprawdę Piotr Madej, który skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju. To wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media, publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era, Męskie Granie czy OFF Festiwal a w końcu też wytwórnię KAYAX. Nic dziwnego: tak niezwykłe połączenie kompozytorskiego talentu, wrażliwości i muzycznej eklektyczności nie zdarza się często. Wydana w 2015 roku druga płyta pt:"...niczym jak liśćmi" rozwija to, co zostało zapoczątkowane przez Patricka na jego debiutanckim albumie dodając jednak przy tym więcej energii, śmiałości oraz mroku. 

W niedzielę na scenie będzie mu towarzyszył Wawrzyniec Topa - kontrabas, laptop, syntezator. Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej