Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
2015.06.25

Jerzy Trela jak król Lear

W najbliższy piątek 26 czerwca o godz. 19.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki wielkie wydarzenie: premiera spektaklu „Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?”, opartego na dramacie Szekspira „Król Lear”. Autorem scenariusza, reżyserem i twórcą oprawy muzycznej jest Paweł Miśkiewicz.

W tym autorskim przedstawianiu główną rolę, króla Leara, kreuje Jerzy Trela, wybitny aktor teatralny, znany i lubiany przez widzów, który w jednym z wywiadów prasowych przed premierą wyznał, iż zamiast „króla Leara” próbuje grać „człowieka Leara” –  „Człowieka, który nawet w jakiś sposób prowokuje swój los, wystawiając siebie na próbę”. Na scenie
Jerzemu Treli partnerować będą aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz młodzi adepci sztuki teatralnej.

Swoją realizacją Paweł Miśkiewicz stawia pytania o relacje międzypokoleniowe we współczesnych społeczeństwach. „Próbujemy opowiedzieć o nieuchronnej detronizacji każdego, który wkracza w wiek dojrzały, starczy, kiedy traci uprawnienia do tego, by być przewodnikiem dla innych, w sposób biologiczny podlega degradacji i jego «zadekretowana układem społecznym» godność zostaje wystawiona na próbę” – powiedział reżyser dziennikarzom podczas konferencji prasowej przed premierą.

 

Więcej

 Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej