Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
2018.04.05

Trwają próby do "Bajek robotów"

Jak wygląda nasz świat oczami robotów? Jak widzą one ludzi (czyli według nich: bladawców)? Skąd wzięliśmy się my, a skąd dobro i zło? Dokąd zmierzamy? Co to jest nicość?

Stanisław Lem w swoich Bajkach stworzył niesamowity świat, o którym sam mówił: „robocie średniowiecze”. Świat księżniczek, elektrosmoków, elektrycerzy, w którym w nieoczywisty i pełen humoru sposób dyskutuje na temat ważnych i trudnych spraw, często związanych z rozwojem techniki. Spraw nad którymi z dużą intensywnością zastanawiamy się w wieku dojrzewania,  a które potem stają się jakby wstydliwe, nieważne.

Wspaniali, utytułowani twórcy, na czele z reżyserką Agnieszką Olsten przygotowali adaptację trzech opowiadań Lema. Wykreowali piękny, fascynujący świat na styku robotycznej wizji przyszłości i naszego dzisiejszego życia. Dodatkowo do spektaklu zatrudnili – jako pełnoprawnego aktora – robota, który będzie miał do zrealizowania własne aktorskie zadania.

Co wydarzy się z zetknięciu aktorzy – robot – widownia? Czy usłyszmy robotyczny przekaz? Czy jesteśmy na niego gotowi? Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, co czuje żywioł, jakim jest prąd, płynąc w zamkniętej i ciasnej wiązce kabla? Czy pile mechanicznej wszystko jedno, co tnie? Czy maszyna do szycia chciałaby mieć imię?

Przekonajcie się sami!

 

PREMIERA 7 kwietnia 2018

Kolejne spektakle: 8, 10, 11, 18, 19 kwietnia

Zapraszamy!Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej