Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
2016.11.18

Weekend w MOS

  • 19 listopada (sobota) godz. 17.00

WYKŁAD PROF. JERZEGO VETULANIEGO „Sztuka a rozwój mózgu”

 

Wykład traktować będzie o wpływie sztuki na rozwój mózgu. Dotyczy on znaczenia i kształtowania się mózgu ludzkiego pod wpływem wykonywanych czynności artystycznych. Podczas wykładu będzie można zadać pytania i porozmawiać z profesorem. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematem sztuki i jej wykorzystania w codziennej praktyce i pracy z dziećmi.

Wstęp wolny, Sala Kinowa MOS

 

  • WYSTAWA „Dobre myśli - słowa w sieci” 19 listopada – Foyer dolne 15.00-19.00, wstęp wolny

Tylko jeden dzień prezentacja prac młodzieży powstałych podczas rocznych warsztatów Bonu Kultury w MOS „Dobre myśli - słowa w sieci”  (Warsztaty literacko-fotograficzne dla młodzieży 12-15 lat)

Jako dodatkowa atrakcja dla dzieci - możliwość zrobienia sobie zdjęć w fotobudce

Wystawa prac powarsztatowych jest podsumowaniem rocznych działań interdyscyplinarnych zapraszających uczestników zajęć do świata literatury, fotografii i animacji poklatkowej.

Efektem finalnym pracy młodzieży jest instalacja literackiego obiektu w przestrzeni galerii oraz video. Tematem przewodnim zajęć były emocje i uczucia. Uczniowie rozkładali na części kolejne formy ich wyrazu, tworzyli sentencje, nagrywali dźwięki czy rejestrowali krótkie sceny opowiedziane za pomocą animacji poklatkowej. Młodzież, dzięki pracy warsztatowej zwieńczonej wystawą, odsłania swój świat emocji i pokazuje jak radzić sobie nawet z uczuciami trudniejszymi do przepracowania.

Cykl autorskich zajęć przeprowadziła Joanna Bąk

 

 

  • Spektakl BÓG MORDU w reż. Marka Gierszała

19 listopada (sobota) godz. 16.00 i 20 listopada godz. 19.30

Mistrzowsko skonstruowana fabuła – z pozoru niewinne spotkanie dwóch małżeństw w sprawie bójki ich synów stopniowo odsłania dramatyczne napięcia, przeradzając się w otwarty konflikt prowadzący do nieoczekiwanego finału. Sztuka stawia bardzo aktualne pytania o ukryte źródła agresji.

ZAPRASZAMY!Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej